Jesteś tutaj >> AKTUALNOŚCI                                                                                      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!

 

 7 maja 2014r. (środa) o godz. 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 


 ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

ŻYCZĄ UCZNIOWIE, GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY

GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W MROCZENIU

 


FINAŁ REJONU KALISKIEGO W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW DLA GIMNAZJUM W MROCZENIU

W Gorzycach Wielkich (powiat ostrowski) rozegrano w dniu 11 kwietnia kolejny etap rywalizacji chłopców w unihokeju. W hali sportowej miejscowego gimnazjum spotkały się najlepsze szkoły z powiatów dawnego województwa kaliskiego. W rywalizacji sportowej obok naszej szkoły udział wzięły gimnazja z Doruchowa, Dobrzycy, Chwaliszewa oraz gospodarz -szkoła z Gorzyc Wielkich .Graliśmy systemem ,, każdy z każdym” , czas gry 21 minut podzielony na tercje po 7 minut. W całym turnieju dominowaliśmy nad wszystkimi przeciwnikami koncentracją, grą zespołową i bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym. W najważniejszych meczach wszyscy nasi zawodnicy bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne. Rozgrywki zaczęliśmy od zwycięstwa 4:0 z Dobrzycą, następnie najlepszy mecz  rozegrany z faworyzowanym przeciwnikiem z Gorzyc -reprezentantem Wielkopolskiej Ligi Unihokeja - który zakończył się zwycięstwem 6:2 otworzył nam drogę do zwycięstwa w całym turnieju. Kolejne dwa mecze to zwycięstwa z Doruchowem 1: 0 i Chwaliszewem 2:1. Najlepszym strzelcem turnieju został Oskar Tomaszek, zawodnikiem wyróżnionym z zespołu został Nikodem Wylęga. O sukcesie decydowała postawa całego zespołu, który stanowili:Oskar Bentkowski, Bartek Rabiega, Wojtek Jurasik, Rafał Jańczak, Jakub Strąk, Dawid Parzonka, Hubert Bryza, Tobiasz Gruszka, Przemek Witek, Oskar Tomaszek, Nikodem Wylęga i bramkarze: Tomek Czapczyński i Paweł Maciejewski. Jesteśmy jedną z ośmiu drużyn w Wielkopolsce w unihokeju, która czeka na turniej półfinałowy, który rozegrany zostanie na początku maja.

    J. Moś


LEKCJE EKOLOGICZNE

W ramach projektu „Modernizacja systemu gospodarki odpadami na terenie południowej Wielkopolski oraz części powiatu Oleśnickiego”, realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013” w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu odbyły się lekcje ekologiczne przeprowadzone w dwóch etapach. Tematyka przeprowadzonych lekcji była następująca „Kształtowanie u młodego człowieka postaw pozwalających na poprawę stanu środowiska poprzez racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi” oraz „Pomocy! Nasze środowisko jest zanieczyszczone”. Celem zajęć było zdobycie i uporządkowanie wiedzy dotyczącej ekologii, ochrony środowiska oraz uzyskanie informacji dotyczących zanieczyszczenia środowiska i jego wpływu na zdrowie człowieka. Na lekcjach starano się uwrażliwić uczniów na aktualne problemy najbliższego otoczenia oraz wykształcić zachowanie, które zmierza do rozmyślnego i ekologicznego postępowania z odpadami. Główne zagadnienia  projektu przekazywane były uczniom w różnorodny sposób poprzez pogadankę, burzę mózgów czy pracę w zespołach. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez nauczyciela Annę Piszczałkę. Z zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania i ćwiczenia w związku z tym w salach było głośno i wesoło. Po zajęciach uczniowie stwierdzili, że lekcje ekologiczne okazały się bardzo przydatne a oni sami będą przekazywać zdobytą wiedzę  i umiejętności dalej.W ramach realizacji projektu pn. „Modernizacja systemu gospodarki odpadami na terenie południowej Wielkopolski oraz części powiatu Oleśnickiego” organizatorzy Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju oraz Inwestor-Kępno Sp. z o. o. przeprowadzili konkurs wiedzy ekologicznej, w którym niemały sukces odniosła Dominika Gola uczennica klasy III Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Mroczeniu. W etapie finałowym, który odbył się 10 marca w Sycowie  Dominika zajęła 2 miejsce wśród uczniów szkół gimnazjalnych a już 14 kwietnia odbierze dyplom i nagrodę w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Olszowej k. Kępna.

A. Piszczałka


MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

W dniu 3 kwietnia zarówno dziewczęta jak i chłopcy rozgrywali  mistrzostwa powiatu w unihokeju. Turniej odbył się na hali KOSiR w Kępnie. W turnieju chłopców udział wzięły: Gimnazjum Mikorzyn, Krążkowy , Opatów i Mroczeń.Po zaciętych i wyrównanych meczach nasza szkoła okazała się najlepsza i wywaczyła awans do zawodow rejonowych, które już w piątek 11 kwietnia odbędą się w Gorzycach koło Ostrowa Wlkp. Na zawody do Kępna pojechała grupa uczniów, którzy już od pewnego czasu przygotowywali się na zajęciach pozalekcyjnych a byli to: Tomek Czapczyński i Paweł Maciejewski ( bramkarze), Nikodem Wylęga, Oskar Tomaszek, Przemek Witek, Dawid Parzonka, Tobiasz Gruszka, Jakub Strąk, Wojtek Jurasik, Rafał Jańczak, Oskar Bentkowski i Jakub Gogół. Na szczegolne wyrożnienie zasłużyli uczniowie, którzy spędzili na boisku najwięcej czasu: Nikodem Wylęga, Jakub Strąk, Oskar Tomaszek (najskuteczniejszy zawodnik turnieju) i Tomasz Czapczyński (najlepszy bramkarz turnieju).

J. Moś


DRZWI OTWARTE

Dnia 2 kwietnia 2014r. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu otworzyło swoje progi dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Baranów. Szóstoklasiści mogli odwiedzić nasze gimnazjum i przekonać się, że warto wybrać tę placówkę i w niej kontynuować edukację. Podczas Drzwi Otwartych  goście mieli okazję poznać Gimnazjum im. Jana Pawła II|w Mroczeniu – jego historię, kadrę pedagogiczną, osiągnięcia i sukcesy szkoły i jej uczniów oraz bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych i kółek zainteresowań, których w naszej szkole nie brakuje. Dzień zwiedzania rozpoczął się od wystąpienia Pani Dyrektor - Ewy Bagińskiej i  od prezentacji szkoły  przygotowanej przez  Dominikę Kieszkowską i Tomasza Czapczyńskiego. Po obejrzeniu prezentacji szóstoklasiści mogli zobaczyć Pokaz Talentów. Następnie uczniowie  zostali podzieleni na grupy, w których pod opieką przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i uczniów klas trzecich zwiedzali szkołę i wzięli udział w krótkich lekcjach pokazowych,  przeprowadzonych przez:   Natalię Michalską  i Magdalenę Walę pod kierunkiem p. Anny Piszczałki, Anetę Olek, Patrycję Skąpską, Monikę Białek po kierunkiem p. Kaziemierza Orszulaka oraz uczennicę klasy IIIc Dominikę Kieszkowską. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przeprowadzone przez p. Ewę Kwiecińską i grupę projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”, która zaprezentowała doświadczenia chemiczne o czekoladzie w ramach realizacji tematu: „Czekolada – element szczęścia czy zbędne kalorie.” Dzień Drzwi Otwartych upłynął bardzo przyjemnie. Mamy nadzieję, ze nasi goście równie miło będą go wspominać. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Samorząd Uczniowski     


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR COCA COLI 

W dniu 28 marca na obiektach sportowych baranowskiego orlika odbyła się kolejna edycja rozgrywek piłkarskich o puchar Coca Coli dziewcząt i chłopców  Przy bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych młodzież z terenu naszego powiatu walczyła o awans do dalszego etapu rozgrywek. Zespół dziewcząt w rywalizacji ze szkołami z Perzowa, Mikorzyna i Gimnazjum Nr 1 z Kępna zajął czwarte miejsce. Awans wywalczyła szkoła z Perzowa. Lepiej zaprezentowali się chłopcy, którzy zajęli miejsce drugie a rywalizowali ze szkołami z Kępna i Lasek. Wśród chłopców awans do kolejnego szczebla rozgrywek wywalczyło Gimnazjum Nr 2 z Kępna.

       J. Moś  


REALIZACJA PROJEKTU "TRZYMAJ FORMĘ" W GIMNAZJUM W MROCZENIU

Jak cenną rzeczą jest zdrowie, nikogo nie trzeba przekonywać. Na wiele kwestii w tej sprawie wpływ mamy sami, dlatego też w bieżącym roku szkolnym Gimnazjum Jana Pawła II w Mroczeniu przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”, którego założeniem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. W piątek 21.03.2014r. uczniowie z Gimnazjum w Mroczeniu przywitali wiosnę.  Tematem tegorocznego Dnia Wiosny było hasło: „Trzymaj formę na wiosnę”, a podjęte działania związane były z realizacją programu promującego zdrowy styl życia.  Tego dnia uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w rywalizacjach międzyklasowych, w których musieli przedstawić wiosenną zumbę bądź aerobik wiosenny, zachęcając w ten sposób do aktywności fizycznej. Kolejne zadanie polegało na reklamie wylosowanego warzywa lub owocu. Ocenie podlegała oryginalność prezentacji, przedstawienie zalet wylosowanego artykułu spożywczego i ilość uczniów zaangażowanych w prezentację. Na zwycięskie klasy czekały nagrody i dyplomy. Tegoroczny Dzień Wiosny jak zwykle upłynął w radosnej atmosferze. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Marzeny Słupianek i p. Anny Piszczałki zadbał o to, aby tego dnia nikt się nie nudził i aby każdy mile ten dzień wspominał. Fakt, że obecnie trwa już kolejna edycja "Trzymaj Formę" potwierdza zarówno coraz większą popularność programu w środowisku szkolnym, jak i zapotrzebowanie na wiedzę o racjonalnym żywieniu dzieci i młodzieży oraz o roli aktywności fizycznej w ich prawidłowym rozwoju.

M. Słupianek

DZIEN WIOSNY - FILMIKI 


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSZ NR 2 W KĘPNIE

W dniu 20 marca reprezentacja szkoły w piłce nożnej udała się na zawody piłki nożnej rangi powiatowej, które odbyły się na hali sportowej ZSZ Nr 2 w Kępnie. Od kilku lat zawody cieszą się dużą popularnością wśród wszystkich szkół gimnazjalnych z terenu powiatu. W tym roku także w rozgrywkach uczestniczyły najlepsze drużyny gimnazjalne. Nasi uczniowie wcałym turnieju wygrywali kolejno z Mikorzynem, Opatowem, z Gimnazjum w Krążkowach, Laskach oraz zremisowali z Gimnazjum Nr2 w Kępnie. Tak  dobra postawa sprawiła, że podobnie jak w ubiegłym roku nasza szkoła wygrała zawody i zdobyła puchar  Dyrektora ZSZ Nr 2 w Kępnie. Najskuteczniejszym zawodnikiem całego turnieju został Jakub Strąk. Nasza reprezentacja grała w składzie: Szymon Gogół, Nikodem Wylęga, Oskar Tomaszek, Tobiasz Gruszka, Hubert Bryza, Wojciech Jurasik i Jakub Strąk.

 J. Moś


TRZYMAJ FORMĘ NA WIOSNĘ!

21 marca 2014 r. w naszej szkole przywitamy wiosnę! Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Wiosny będzie hasło „Trzymaj Formę na Wiosnę”, a podjęte działania będą związane z realizacją programu promującego zdrowy styl życia – „Trzymaj Formę”.

PROGRAM DNIA WIOSNY

 Samorząd Uczniowski


AKCJA SPRZEDAŻY KARTEK ŚWIĄTECZNYCH 2014

Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji sprzedaży kartek świątecznych na rzecz AMUN - Wydawnictwa Artystów Malujących Ustami i Nogami SP. Z O.O.

„Są ludzie, którzy nie używają rąk podczas malowania, a malują. Malowanie jest dla nich normalnością, nawet wtedy, gdy stosują metody dość niekonwencjonalne. Nie jest istotne, że trzymają ołówek, czy pędzel w zaciśniętych ustach lub też w palcach stopy. Każdy z tych sposobów wymaga jedynie treningu, czasu i cierpliwości. Jedni używają rąk, drudzy ust, jeszcze inni nóg po to, by przenieść na papier i płótno swoje wrażenia, uczucia, czy zaobserwowaną rzeczywistość.”

Kartki rozprowadzają przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Minimalna cena jednej kartki wynosi 2,50 zł.

Bardzo prosimy o włączenie się do akcji!

 Samorząd UczniowskI


IV POWIATOWY KONKURS POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

10 marca odbył się IV Powiatowy Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej w Perzowie, w którym wzięło udział 21 uczniów i uczennic z Powiatu Kępińskiego. Z naszego gimnazjum wzięły w nim udział trzy uczennice: Natalia Michalska - klasa IIb oraz Weronika i Wiktoria Maciejewskie - klasa Ic. Natalia recytowała wiersz Kurta Tucholskiego "Das Ideal". Tłem recytacji wiersza była prezentacja multimedialna, która przedstawiała treść utworu oraz podkład z muzyką Yanna Tiersena. Za recytację Natalia otrzymała dyplom z wyróżnieniem i upominki. Wiktoria i Weronika przedstawiały natomiast wiersz Josepha von Eichendorff "Jaeger und Jaegerin". Dziewczynki zajęły VIII miejsce w duecie. Otrzymały dyplomy za udział i miłe upominki. Wystąpienia uczestników konkursu oceniała komisja, w której skład wchodzili nauczyciele języka niemieckiego z przewodniczącym p. Janem Kasendrą na czele. Komisja przy ocenie recytacji brała pod uwagę: wymowę, intonację, poprawność językową oraz interpretację wiersza. Uczestniczkom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w konkursach języka niemieckiego. Dodatkową atrakcją konkursu były warsztaty językowe dla uczestników, które przeprowadziła p. Małgorzata Urlich-Kornacka - lektor Deutschwagentour - Ogólnopolskiego Programu Promującego Naukę Języka Niemieckiego.

 K. Maciejewska


DZIEŃ KOBIET

Dnia 7 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Życzenia, w imieniu męskiej części szkolnej społeczności, złożył Tomasz Czapczyński wraz z Radosławem Saranem i Dawidem Parzonką. Następnie przedstawiciele SU wręczyli wszystkim Paniom kwiaty i słodkie upominki. 

Wszystkim Kobietom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i szczęścia, niegasnącego uśmiechu na twarzy oraz samych pięknych chwil!

Zachęcamy także do obejrzenia galerii z tego wyjątkowego dnia.

                                                                                                          Samorząd Uczniowski


 

 

 strona    10    9    8    7    6    5    4    3    2    1