Jesteś tutaj >> AKTUALNOŚCI  

 

 


V POWIATOWY KONKURS POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

23 marca b.r. odbył się V Powiatowy Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej organizowany przez Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Perzowie. W konkursie zmierzyli się uczniowie z Gimnazjów w Perzowie, Krążkowych, Opatowie, Trzcinicy, Rychtalu i Mroczeniu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Julia Winiecka z klasy Ib i Dominika Gruszka również  z klasy Ib oraz Justyna Ruszkowska z klasy IIa. Julia prezentowała wiersz pt. „Der Hund” Ilony Boden,  Dominika „Sie zu ihm” Kurta Tucholskiego oraz Justyna ”Sonnenbrand” Baufritze. Jury składające się z nauczycieli języka niemieckiego oceniało opanowanie tekstu oraz jego długość, wymowę niemiecką oraz ogólne wrażenie artystyczne.  Poziom konkursu był wysoki, mimo to jednak nasze reprezentantki zajęły miejsca na podium: I miejsce – Julia W., oraz dwa III miejsca – Dominika G. i Justyna R. Dziewczęta  zaprezentowały  wysoki poziom recytacji  z wyczuciem pokazując emocje zawarte w wierszach. Do konkursu przygotowywały gimnazjalistki nauczycielki języka niemieckiego Kinga Maciejewska i Joanna Wieloch oraz polonistki Elżbieta Ilska i Joanna Gruszka. Gratulujemy uczestniczkom konkursu i życzymy sukcesów za rok!

tekst: K. Maciejewska, zdjęcia: K. Maciejewska, J. Wieloch


CO MI WIOSNĄ W DUSZY GRA …

W piątek 20.03.2015r. uczniowie z Gimnazjum w Mroczeniu przywitali wiosnę.  Tematem tegorocznego Dnia Wiosny było hasło: „Co mi w duszy gra …”, a podjęte działania związane były z przygotowaniem reklamy wiosny oraz z promocją różnorodnych gatunków muzycznych. Tego dnia uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w rywalizacjach międzyklasowych, w których musieli zaprezentować wylosowany gatunek muzyczny oraz zareklamować wiosnę. Ocenie podlegała oryginalność prezentacji, zaangażowanie i przebranie poszczególnych klas. Na zwycięskie klasy czekały nagrody i dyplomy. Tegoroczny Dzień Wiosny jak zwykle upłynął w radosnej atmosferze. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Anny Piszczałki i p. Marzeny Binek zadbał o to, aby tego dnia nikt się nie nudził i aby każdy mile ten dzień wspominał. 

FILMY

tekst: M. Binek, filmy i zdjęcia J. Wieloch


„WYSTARCZY CI MOJEJ ŁASKI” (2 KOR 12,9) – REKOLEKCJE SZKOLNE

W dniach 16.03. 2015 r. - 18.03.2015 r. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu uczestniczyło w Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych, prowadzonych przez ks. Tomasza Hojeńskiego. To tylko trzy dni, jednak wiele wydarzyło się  w tym czasie. Pierwszy dzień rozpoczął się od nauki rekolekcyjnej. Po niej odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II, w którym rywalizowali przedstawiciele poszczególnych klas. Pierwsze miejsce zajęły równocześnie: Aleksandra Kulak z kl. Ia i Alicja Lenart z kl. IIc , miejsce trzecie zdobyła Dominika Gruszka z kl. Ib. Tego dnia nie zabrakło też wspólnego śpiewu piosenek religijnych pod kierunkiem naszego zespołu, któremu na gitarze akompaniowała  uczennica kl. II a – Roksana Czajkowska. Zespół towarzyszył nam każdego dnia podczas liturgii eucharystycznej. Po zajęciach w szkole udaliśmy się do miejscowej kaplicy, aby uczestniczyć  we Mszy Świętej. Tak minął nam pierwszy dzień rekolekcji. Dzień drugi rozpoczął się od nauki rekolekcyjnej w kaplicy i udziału w Sakramencie Pokuty. Następnie mogliśmy obejrzeć film pt.: „Józef z Nazaretu”, który przybliżył nam życie Patrona naszej diecezji. Ponownie wróciliśmy do kaplicy na Mszę Świętą. Kolejny, trzeci dzień rekolekcji  zgromadził nas na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Po niej odbywały sie  zajęcia w grupach,  polegające na  wykonaniu plakatów poszczególnych stacji męki Zbawiciela. Nasze prace można było obejrzeć na wystawie. Rekolekcje zakończyliśmy uczestnictwem  we Mszy Świętej. Dziękowaliśmy Bogu za podarowany nam czas łaski.  Jak go wykorzystaliśmy?

 tekst: D. Matuszewska, zdjęcia: J. Wieloch


TURNIEJ PIŁKARSKI ORGANIZOWANY PRZEZ GIMNAZJUM NR 2 W KĘPNIE

W dniu 12 marca na hali KOSiR  w Kępnie Gimnazjum Nr 2 w ramach obchodów święta szkoły zorganizowało halowy turniej piłki nożnej dla klas drugich szkół gimnazjalnych z terenu powiatu kępińskiego. Do turnieju zgłosiło się osiem zespołów, które zostały  podzielone  na dwie grupy. Reprezentacja naszej szkoły bardzo dobrze poradziła sobie w rozgrywkach grupowych jak i w półfinale turnieju uzyskując następujące wyniki: z Gimnazjum Nr 2  0:0, następnie z Bralinem 5: 0 ; z Mikorzynem 4:0 w  półfinale z Gimnazjum Krążkowy 5:1. Słabszy występ nasi uczniowie zanotowali  w finale turnieju z zespołem ,,Marcinki” Kępno przegrywając 1:4 i ostatecznie zajmując II miejsce w zawodach. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju okazał się Jakub Kupczak.  Jakub Gogół wybrany został najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Reprezentanci naszej szkoły na tych zawodach to: Kacper Troska, Adrian Bystry, Oskar Bentkowski, Bartek Rabiega, Jakub Gogół, Krystian Skiba, Oskar Malcher, Kacper Małolepszy, Dominik Kalis

tekst i zdjęcia: J. Moś


KOLEJNE SPOTKANIE SZKOLNEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO

9 marca br. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego "Eurogimnazjalista". Tym razem zajęcia były dość nietypowe. Klubowicze podzieleni na małe grupy przygotowywali potrawy pochodzące z wybranego państwa europejskiego. I tak oto mogliśmy posmakować specjałów kuchni włoskiej, greckiej a nawet irlandzkiej. Najedzeni i zadowoleni rozwiązywaliśmy jeszcze przygotowane przez p.Kingę zadania dotyczące Unii Europejskiej. Spędziliśmy czas w miłej i sympatycznej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania. ;)

tekst: Dominika Gruszka, kl. Ib, zdjęcia: K. Maciejewska


 

strona    13    12    11    10    9    8    7     6    5    4    3    2    1