Jesteś tutaj >> AKTUALNOŚCI            

 

Prosimy rodziców uczniów,

którzy otrzymali 29 czerwca stypendium lub Nagrodę Wójta Gminy Baranów

o podpisanie w UG w Baranowie decyzji odbioru tej nagrody

w pokoju 101 (I piętro, Zespół Obsługi Szkół w Baranowie).


Zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016 dla kl. II i III dostępny jest TUTAJ 

Uczniowie klas I nie kupują podręczników!

Pierwszoklasiści otrzymają komplet podręczników bezpłatnie w szkole

z wyjątkiem podręcznika do religii.  

Prosimy uczniów klas I o zakupienie niżej podanego podręcznika:

Przedmiot

Tytuł serii

Tytuł podręcznika

Autor podręcznika

Numer dopuszczenia

Wydawca

RELIGIA

W drodze do Emaus

Jezus uczy i zbawia. Katechizm 2012

(nowe wydanie z 2012r.)

Ks. Zbigniew Marek

 1626/2012

WAM Kraków

 

 

 

 

 


DRODZY RODZICE !

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN

legitymacje bez nr PESEL są nieważne.

Bardzo prosimy aby uczniowie przynieśli do szkoły legitymacje w celu uzupełnienia nr PESEL

w terminie do 10 lipca 2015r.

Informacja na temat zmian wzorów legitymacji szkolnych w poniższym linku:

http://www.ko.poznan.pl/pub/ftp/komunikaty/Zmiana%20wzoru%20legitymacji%20szkolnych.pdf

 


WYJAZD GIMNAZJALISTÓW Z MROCZENIA DO 32 BAZY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO W ŁASKU

W poniedziałek 15 czerwca uczniowie  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu: Julita Gruszka, Donata Gruszka, Miłosz Lipiński, Roman Dombek, Kacper Pomiankowski wraz z opiekunem Adrianem Stempniewskim oraz innymi reprezentantami szkół powiatu kępińskiego odwiedzili 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Uczestnicy wyjazdu mogli podziwiać najnowocześniejsze samoloty w polskiej armii – amerykańskie myśliwce F-16. Dzięki sprzyjającej pogodzie możliwe było obejrzenie startów oraz lądowań tych maszyn. Dla nas, Wielkopolan, miłym akcentem było zobaczenie startów przebywających akurat na manewrach w Łasku pilotów z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego spod poznańskich Krzesin. Dodatkowo gimnazjaliści mogli przymierzyć hełm pilota F-16, który jest wyposażony m.in. w ekran, dzięki któremu pilot może namierzyć cel nie będący bezpośrednio przed nim. Ciekawostka: sam hełm kosztuje bagatela 500 tys. PLN, natomiast koszt jednej godziny lotu wynosi 10 tys. USD (dolarów amerykańskich). Piloci F-16 z Łasku są jednak w stanie w ciągu zaledwie 12 minut dotrzeć do każdego miejsca w Polsce, nie wykorzystując pełnej mocy maszyn. Gimnazjaliści mogli również zobaczyć w próbnej akcji wojskowych strażaków ochraniających starty i lądowania samolotów. Skorzystali też z możliwości wejścia do kabiny nielatających już w polskiej eskadrze myśliwców, głównie rosyjskich (a właściwie jeszcze radzieckich) MIG-ów oraz zobaczyli z bliska znajdujące się w hangarach samoloty F-16.Po zwiedzeniu niewielkiej zaledwie części z prawie 300-hektarowej Bazy, w dobrych nastrojach oraz z szumem w uszach, spowodowanym startami :-) udaliśmy się w drogę powrotną do Wielkopolski.   

tekst i zdjęcia: A.Stempniewski


OSTATNIE W TYM ROKU SZKOLNYM SPOTKANIE SKE

15 czerwca br. odbyło się już ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego "Eurogimnazjalista". Na zajęciach razem z p.Kingą podsumowaliśmy cały rok pracy koła oraz przeprowadziliśmy ewaluację dotyczącą zmian, jakie chcielibyśmy wnieść do klubu w przyszłym roku szkolnym. Propozycji było mnóstwo i mamy nadzieję, że wiele z nich zostanie zrealizowanych. Koniec zajęć umililiśmy sobie, grając w grę dotyczącą państw Unii Europejskiej, która wszystkim przypadła do gustu. ;)

Dominika Gruszka kl. Ib


IX POWIATOWY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ POKOLENIA JP2                                                         W  GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W MROCZENIU                                                                                      Już od 9 lat Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu organizuje  Konkurs Piosenki Religijnej Pokolenia JP2 . Dyrektor naszej szkoły p. Andrzej Tyra w dn. 12.06.2015 r powitał uczestników konkursu, na który przybyli uczniowie z gimnazjum z Opatowa, Lasek, Trzcinicy, Rychtala, Gimnazjum nr 1 w Kępnie, Bralina i  Mroczenia. Uczestnicy występowali w  kategoriach soliści i zespoły. Nagrody ufundował  Urząd Gminy w Baranowie i Ks. Kanonik Jerzy Kondal z Baranowa. W komisji zasiadali: p. Ewa Olek, p. Marek Kowalski i p. Andrzej Ciurys. Gośćmi naszego konkursu byli p. Marek Potarzycki – Sekretarz Gminy w Baranowie i miejscowy Proboszcz – Ks. Kan. Jerzy Kondal. Uczniów przygotowali nauczyciele: z Opatowa – p. Joanna Durlej, z Gimnazjum nr 1 w Kępnie – p. Włodzimierz Jurczenia, z Trzcinicy – p. Renata Adamska, z Bralina – p. Dariusz Hełka, z Rychtala – p. Marlena Opac, z Lasek – p. Danuta Wieczorek i z Mroczenia – p. Jacek Klyta. Organizacją konkursu zajmowała się p. Danuta MatuszewskaW kategorii soliści I miejsce zajęły równocześnie: Zuzanna Bonczol  z Gimnazjum nr 1 w Kępnie i Joanna Majchrowska z Lasek. II miejsce zdobyła Cecylia Szymala z Rychtala, natomiast III miejsce – Wiktoria Rabiega z Mroczenia. W kategorii zespoły I miejsce zdobyli uczniowie z Opatowa: Anna Ostrowska, Kinga Skąpska, Michał Krawiec, Jan Jeziorny i Eryk Stanikowski.  II miejsce wywalczył zespół z Bralina: Joanna Sak, Ewa Gogół, Aleksandra Moś, Aleksandra Michalak i Zbigniew Antczak. III miejsce zdobył zespół z Trzcinicy w składzie: Julia Nowak, Joanna Ogórek, Klaudia Kulak, Marta Krawczyk i Julia Parzonka. Mottem naszego spotkania były słowa Świętego Jana Pawła II skierowane do młodzieży: „ Wy jesteście nadzieją Kościoła, Wy jesteście Moją nadzieją.”  Słowa te ciągle są aktualne. Ci młodzi ludzie, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie się do konkursu i wspaniale zaprezentowali swoje utwory, są dziś nadzieją naszego ukochanego Papieża.  

 D. Matuszewska


TRIATHLONOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH Z TERENU POWIATU KĘPIŃSKIEGO

Mikorzyn  był  miejscem rozegrania ostatnich zawodów sportowych w tym roku szkolnym. Tradycyjnie już Komenda Powiatowa Policji w Kępnie zorganizowała 12 czerwca zawody triathlonowe (zamiast pływania bieg na dystansie 400 m, jazda rowerem ok. 4 km, bieg na dystansie 700 m) w kategorii chłopców i dziewcząt. Bardzo udany sportowo rok szkolny nasi uczniowie zakończyli zwycięstwem zespołowym. Okazaliśmy się najlepszym Gimnazjum wśród wszystkich dziesięciu szkół z terenu powiatu, które przyjechały do Mikorzyna. Do klasyfikacji zespołowej brano pod uwagę trzy najlepsze wyniki dziewcząt i chłopców w każdym roczniku. Na zwycięstwo swoim bardzo dobrym występem zapracowali: Weronika Gruszka, Sandra Skiba, Angelika Górecka, Jakub Kupczak, Mateusz Brzeziński, Jakub Oszenda, Dominik Kalis (rocznik 2001) Martyna Lubojańska, Weronika Tomalik, Kamil Wieczorek, Bartek Rabiega, Karol Sadura, Patryk Blicharczyk (rocznik 2000), Weronika Wróbel, Klaudia Bryza, Emilia Froń, Jakub Strąk, Dominik Nagorzański, Wojciech Jurasik, Jakub Idzikowski,  Jakub Dziergwa (rocznik 1999). Indywidualnie największy sukces zanotowała Martyna Lubojańska, która zdecydowanie zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobre występy ale zakończone pechowym czwartym miejscem zaliczyli: Weronika Gruszka, Mateusz Brzeziński, Kamil Wieczorek, Weronika Wróbel i Jakub Strąk. 

 J. Moś


WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH DO KRAKOWA

W dniach 8-10 czerwca br. 41 uczniów z klas I gimnazjum udało się na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie podziwialiśmy Dolinę Prądnika i zeszliśmy do Jaskini Łokietka. Później wraz z panią przewodniczką przejechaliśmy autobusem na Krakowski Kazimierz, który obecnie jest dzielnicą Krakowa. Do XIX wieku był odrębnym miastem, założonym w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Był i nadal jest ważnym centrum religii, filozofii i kultury żydowskiej. Właśnie tam podziwialiśmy wspaniałe zabytki, m.in. synagogi, dawny rynek żydowski, cmentarz Remuh. Dowiedzieliśmy się także różnych ciekawostek na temat Żydów. W drugi dzień wycieczki zwiedzaliśmy Kraków. Pani przewodniczka zaprowadziła nas na Wzgórze Wawelskie, na którym mieściły się dziedzińce oraz katedra, w której zwiedziliśmy Kryptę Wieszczów i Kryptę Prezydencką. Potem „odwiedziliśmy” Dzwon Zygmunta, który podobno spełnia życzenia, jeśli tylko dotknie się jego serca. Następnie przeszliśmy Drogą Królewską, którą dotarliśmy na Uniwersytet Jagielloński. Kto wie, może niektórzy z nas wrócą tu kiedyś studiować… Spacerowaliśmy też po krakowskim rynku. Wielu z nasz zrobiło zakupy w Sukiennicach, zdjęcia przy Wieży Ratuszowej oraz wysłuchało hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, a potem zachwycało ołtarzem Wita Stwosza. Na ul. Floriańskiej mogliśmy zobaczyć Barbakan, a po obiadokolacji na Starym Mieście mieliśmy czas wolny, spacerując po rynku krakowskim. W trzeci dzień po zjedzeniu śniadania wykwaterowaliśmy się z hotelu, żegnając basen, siłownię i darmowe Wi-Fi... Przejechaliśmy autobusem do Wieliczki, gdzie zwiedziliśmy zabytkową Kopalnię Soli. Po obiedzie w ekskluzywnej restauracji przyszedł czas na powrót do domu. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że z niecierpliwością czekają na następną wycieczkę. ;)

tekst: Dominika Gruszka kl. Ib, zdjęcia: A. Piszczałka 


 

strona  19    18    17    16    15    14    13    12    11    10    9    8    7     6    5    4    3    2    1