Jesteś tutaj >> AKTUALNOŚCI

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Od dnia 15 października 2014r. można korzystać z e-dziennika. Rodzice uczniów klas pierwszych mogą odbierać loginy i hasła osobiście w sekretariacie szkoły.W przypadku klas II i III loginy i hasła pozostają te same (z ubiegłego roku szkolnego). W przypadku ich zagubienia można się zgłaszać do wychowawców klas lub w sekretariacie szkoły po ich odbiór.

Informacje dotyczące opłat e-dziennika TUTAJ


PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

30 września 2014r. był dla uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum dniem wyjątkowym. To właśnie wtedy oficjalnie włączeni zostali w poczet gimnazjalistów i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Baranów- Pani Bogumiła Lewandowska – Siwek, Sekretarz Gminy Baranów – Pan Marek Potarzycki, Ksiądz Kanonik Jerzy Kondal, Sołtys Mroczenia- Pan Andrzej Stodolski, Przewodnicząca Koła Gospodyń – Pani  Barbara Lipińska, Dyrektorzy szkół podstawowych Gminy Baranów oraz rodzice uczniów klas pierwszych. Składającą się z trzech części uroczystość Rozpoczął Dyrektor szkoły – Pan Andrzej Tyra, który powitał zebranych a następnie udzielił głosu głównym bohaterom, czyli uczniom klas pierwszych. Rozpoczął się turniej pod hasłem: „A Ty co masz z geniusza?”  Na Bitwę Talentów złożyła się prezentacja klas a także wzajemna rywalizacja, polegająca na wykonaniu szeregu zadań. Pierwszoklasiści zaprezentowali wielorakie talenty: talent malarski, wokalny, sportowy, muzyczny, recytatorski, taneczny oraz talent do nauki języków obcych. Jury, oceniające zmagania uczniów, było pod dużym wrażeniem ich występów, co sygnalizowało poprzez podnoszenie zielonych kartek. Umiejętności, sprawności , talenty i poczucie humoru naszych gimnazjalistów na zakończenie pierwszej części uroczystości podsumowała Pani Wójt. Po Bitwie Talentów nadszedł czas na część oficjalną, w której pierwszoklasistów powitał Przewodniczący szkoły, by poprowadzić ich do punktu kulminacyjnego, jakim było ślubowanie na sztandar szkoły. Znakiem przynależności do społeczności gimnazjalnej było wręczenie przez Dyrektora oraz wychowawczynie (kl. Ia – P. Urszula Barteczka, kl. Ib – P. Elżbieta Ilska) dyplomów oraz legitymacji szkolnych. Przemówienia gości oraz pamiątkowa fotografia zakończyły drugą część uroczystości, po której konferansjerzy zaprosili wszystkich zebranych na słodki poczęstunek, przygotowany przez uczniów klas pierwszych i ich rodziców.    FILMY

 E. Ilska


RYWALIZACJA  POWIATOWA W  SZTAFETOWYCH  BIEGACH   PRZEŁAJOWYCH

W dniu 29 września spotkali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu kępińskiego rywalizując w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 800m dziewczęta oraz 10 x 1000m chłopcy. Dziewczęta z naszej szkoły stawały do sportowej rywalizacji w roli faworyta, gdyż nieprzerwanie od trzech lat drużyna staje na najwyższym podium. Jednak każdego roku kilka reprezentantek kończy naukę w naszej szkole i trzeba szukać następczynie z młodszych klas, które godnie pójdą w ślady swoich starszych koleżanek. Wyniki sztafety pokazały, że Aneta Olek, Magda Kula, Agata Gruszka mogą być spokojne od pierwszej zmiany dominacja dziewcząt nie podlegała dyskusji a każda następna startująca zawodniczka dokładała kolejne kilkanaście metrów przewagi nad kolejnymi szkołami. Nasza dziewczęta pobiegły w następującym składzie: Weronika Wróbel, Emilia Froń, Martyna Lubojańska, Julia Mucha, Weronika Gruszka, Angelika Górecka, Agata Mejza, Magdalena Wabnic, Klaudia Fedorowicz i Klaudia Bryza. Finał wojewódzki do którego dziewczęta zdobyły awans odbędzie się 17 października w Poznaniu. Chłopcy z naszej szkoły w ostatnich latach walczą o czołowe lokaty. Ten rok to znów bardzo emocjonujący bieg i walka o pierwsze miejsce ze szkołą w Opatowie. Do ostatniej zmiany ważyły się losy zwycięstwa. Ostatecznie musieliśmy uznać przewagę kolegów ze szkoły w Opatowie. Tytuł wicemistrza powiatu to sukces drużyny, która została gruntownie przebudowana i odmłodzona z perspektywą zwycięstwa w przyszłym roku szkolnym.Chłopcy biegli w kolejności: Oskar Bentkowski, Patryk Blicharczyk, Kacper Gruszka, Dominik Nagorzański, Jakub Gogół, Krystian Skiba, Wojciech Jurasik, Jakub Dziergwa, Karol Sadura, Jakub Strąk. Za wspaniałą walkę na trasie biegu, wytrwały trening  na lekcjach i w czasie wolnym wszystkim naszym reprezentantom podziękowania składają opiekunowie: Małgorzata Mikoś i Jerzy Moś. 

 J. Moś


 

 strona    2    1