Jesteś tutaj >> AKTUALNOŚCI

 


Życzymy wszystkim udanych wakacji: 

słonecznych, wesołych, kolorowych i bezpiecznych!!!


STYPENDIA NAUKOWE I NAGRODY WÓJTA

29 czerwca 2015r. rozdane zostały po raz szósty Stypendia Naukowe i Nagrody Wójta Gminy Baranów najlepszym uczniom z terenu naszej gminy. Na spotkanie zorganizowane w Chacie Baranowskiej przybyli najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum. Uczniom towarzyszyli ich rodzice, wychowawcy i dyrektorzy szkół. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczała Wójt Gminy Bogumiła Lewandowska-Siwek oraz poseł Bożena Henczyca. Stypendia Naukowe i Nagrody Wójta wśród gimnazjalistów otrzymali  >>>             zdjęcia pochodzą ze strony: www.baranow.pl    

tekst: J. Wieloch


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

26 czerwca to dzień, na który z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie. Tego dnia otrzymali świadectwa za cały rok wytężonej pracy. Również w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Krótki program artystyczny z tej okazji przygotowali uczniowie klas I. Zaprezentowali skecz przedstawiający typowego Polaka na wakacjach oraz kilka letnich piosenek, podczas których do wspólnej zabawy zachęcili rodziców i grono pedagogiczne. Podczas uroczystości pożegnano również nauczycieli, z którymi nie zobaczymy się w nowym roku szkolnym. Uczniowie podziękowali Im za trud włożony w wychowanie oraz rzetelne przekazywanie wiedzy. Z naszego grona odeszli: Pani Ewa Bagińska, Pani Beata Pannek i Pan Adrian Stempniewski. Na zasłużoną emeryturę przeszła Pani Zdzisława Kucharska, która dbała o czystość naszej szkoły. Po rozdaniu świadectw dyrektor szkoły Pan Andrzej Tyra życzył wszystkim udanych i słonecznych wakacji.

tekst: J. Gruszka, E. Ilska, zdjęcia: J. Wieloch


UROCZYSTOŚĆ UKOŃCZENIA GIMNAZJUM PRZEZ UCZNIÓW KLAS TRZECICH

„W życiu każdego człowieka przychodzi moment, Kiedy trzeba zostawić coś, aby móc pójść dalej”

25 czerwca bieżącego roku odbyła się uroczystość ukończenia gimnazjum przez uczniów klas trzecich. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną przez Ks. Kanonika Jerzego Kondala w Kaplicy pw. Św. Stanisława w Mroczeniu. W tym roku szkolnym z murami gimnazjum pożegnało się 51 gimnazjalistów. Wszystkim wręczono pamiątkowe dyplomy ukończenia gimnazjum, najlepszym wręczono wyróżnienia, nagrody książkowe, listy pochwalne oraz podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców. Uroczystość zakończył wzruszający pogram artystyczny przygotowany przez młodzież klas trzecich i ich wychowawców. Zaproszenie na uroczystość przyjęli Wójt Gminy Baranów p. Bogumiła Lewandowska - Siwek, przewodniczący Rady Gminy p. Andrzej Stodolski, sekretarz Gminy Baranów p. Marek Potarzycki, Ks. Kanonik Jerzy Kondal oraz Kierownik Zespołu Obsługi Szkół p. Sylwia Szmaja. Z łzą w oku pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów gimnazjum, życząc im jednocześnie sukcesów i wytrwałości w dalszych etapach kształcenia.

tekst: K. Maciejewska, zdjęcia: J. Wieloch


GRUPA PAT W WARSZAWIE

W dniach 23-24.06.2015r. Baranowska Grupa PaT z Gimnazjum w Mroczeniu uczestniczyła w obchodach Jubileuszu X - lecia  PaT. Grupa gimnazjalistów licząca 33 uczniów z opiekunkami: p. Agnieszką Sitek oraz p. Joanną Gruszką oraz przedstawicielami Powiatowej Policji w Kępnie, wyjechała do Warszawy by uczestniczyć w  gali oraz imprezach towarzyszących, wśród których atrakcją był min. koncert Grzegorza Hyżego. Nasi uczniowie raz z  11 tysiącami młodych ludzi uczestniczyła w spotkaniu poświęconemu profilaktyce uzależnień pełnej pasji i energii, a co za tym idzie skutecznego działania młodego człowieka dla młodego człowieka. Bardzo dziękujemy sponsorom wyjazdu: Gminie Baranów, która przekazała środki w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień, a także Starostwu Powiatowemu w Kępnie. 

tekst i zdjęcia: A. Sitek

KONKURSY WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH I WIELKIEJ BRYTANII

19 czerwca br. rozstrzygnięte zostały dwa szkolne konkursy: X Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych i I Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, które odbyły się w maju i na początku czerwca. Wyniki uzyskanie w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych są następujące: I miejsce zajęła Wiktoria Maciejewska z kl. IIc, II miejsce zajęła Martyna Lubojańska z kl. IIb i III miejsce zajęła Michalina Kaźmierczak z kl. Ia. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego: p. K. Maciejewska i p. J. Wieloch. Wyniki uzyskane w Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii przedstawiają się następująco: I miejsce zajęła Justyna Ruszkowska z kl. IIa, II miejsca zajęła Alicja Lenart z kl. IIc i III miejsce zajął Patryk Małolepszy z kl. Ia. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: p. J. Rachel i p. M. Binek.

 tekst i zdjęcia: J. Wieloch


POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW "NA WESOŁO"

W piątek 19 czerwca br. odbyło się pożegnanie uczniów klas III przygotowane przez ich młodszych kolegów pod kierunkiem wychowawców p. J. Wieloch, p. M. Paruszewskiej i p. K. Orszulaka. Tradycyjnie drugoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów "na wesoło"  i przyznali uczniom klas III "tytuły, nagrody i odznaczenia za zasługi, zarówno te znane szerszej publiczności jak i te, na które nikt do dnia dzisiejszego nie zwrócił większej uwagi". Oczywiście wszystkie nagrody i odznaczenia przyznane zostały "z przymrużeniem oka". Wszyscy świetnie się bawili. A na koniec uczniowie klas II życzyli swoim starszym kolegom powodzenia w nowych szkołach i podarowali na pamiątkę breloczki.


WSPANIAŁA ZABAWA NA BALU GIMNAZJALNYM

Był polonez, dziewczęta w pięknych kreacjach i chłopcy w eleganckich garniturach – tak 18 czerwca 2015 roku bawili się w Motelu „S” w Baranowie uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu. Gimnazjaliści rozpoczęli uroczystość od zatańczenia z wielką gracją poloneza. Nauką poloneza zajęła się jak co roku nauczycielka wychowania fizycznego – p. Małgorzata Mikoś, a przygotowaniem całego balu Rada Rodziców. Przez kilka kolejnych godzin porywała uczniów do tańca muzyka grana przez DJ-a. Młodzież wspaniale się bawiła, każdemu towarzyszył radosny nastrój. Wspólne chwile spędzone z koleżankami i kolegami ze szkoły pozostaną na zawsze w ich pamięci.


tekst: K. Maciejewska, zdjęcia: rodzice uczniów


 

strona    20   19    18    17    16    15    14    13    12    11    10    9    8    7     6    5    4    3    2    1