Jesteś tutaj >> AKTUALNOŚCI    

 strona   6 5 4 3 2 1

 


 

 

 

 

 

 

Grupa teatralna „Echo Pałacu” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu serdecznie zaprasza na premierę spektaklu pt. „Sara, Nirwana i ja”, która odbędzie się 29 listopada 2015r.      o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum w Mroczeniu

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

WIECZOREK KARNAWAŁOWY   więcej>>

 

 

 

 


EUROGIMNAZJALISTA

    20 listopada br. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego "Eurogimnazjalista". Tym razem na zajęciach poznaliśmy bliżej... Rumunię. Dziewczęta: Patrycja Marczak, Weronika Gumienna i Martyna Pichlińska przygotowały prezentację na temat tego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu różnych ciekawostek oraz także wysłuchaliśmy hymnu Rumunii. Czas minął nam w sympatycznej atmosferze. ;)

Opr. Dominika Gruszka


MISTRZOSTWA POWIATU KĘPIŃSKIEGO  W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

    W dniu 19 listopada uczniowie rywalizowali o miano najlepszej drużyny w powiecie w halowej piłce nożnej. Uczniowie  z naszej szkoły po bardzo dobrych i zwycięskich spotkaniach ze szkołami z Opatowa, Trzcinicy i Rychtala oraz przegranym meczu z Gimnazjum Nr 2 w Kępnie zajęli ostatecznie III miejsce w powiecie. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został KrystianSkiba. Reprezentanci naszej szkoły na tych zawodach to : Kacper Troska i Patryk Lubowski ( bramkarze), Oskar Bentkowski, Jakub Gogół, Bartłomiej Rabiega, Karol Sadura, Krystian Skiba, Jakub Kupczak, Kacper Małolepszy, Dominik Kalis, Kamil Wieczorek, Mateusz Dyduch.   

Opr. Jerzy Moś


LEKCJA OTWARTA

    17 listopada odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta chemii przeprowadzona przez panią Ewę Kwiecińską przy udziale klasy Ia. Temat lekcji brzmiał: Zjawisko fizyczne a reakcja chemiczna. Do obejrzenia lekcji zaproszono panią Romę Muszyńską – dyrektora Gimnazjum nr 1 w Kępnie, pana Sebastiana Bobułę oraz całe Grono Pedagogiczne z panem dyrektorem Andrzejem Tyrą. Podczas lekcji uczniowie nauczyli się rozróżniać reakcję chemiczną od zjawiska fizycznego poprzez mieszanie substancji, ogrzewanie oraz smakowanie. Po lekcji głos zabrali jeszcze pan dyrektor Andrzej Tyra oraz wychowawczyni kl. Ia pani Małgorzata Mikoś, którzy pogratulował uczniom i pani E. Kwiecińskiej przeprowadzonej lekcji. W nawiązaniu do lekcji otwartej odbyło się również szkolenie RP pt. „Motywowanie uczniów do nauki i zmiany w zachowaniu” przeprowadzone przez pana  Sebastiana Bobułę – edukatora i psychologa „Ery Edukacji”. 

Opr. Kinga Maciejewska


MISTRZOSTWA REJONU KALISKIEGO W BADMINTONIE

    W dniach 15 i 16 listopada w Kaliszu rozegrano finał rejonu kaliskiego w drużynowym  badmintonie. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mieli możliwość bliżej poznać badminton. Podczas tej gry angażowane są różne grupy mięśniowe. Gramy na zgiętych kolanach, dzięki czemu cały czas napięte są uda, mięśnie pośladków oraz łydki. Gra jest tak szybka, że ciało przez cały czas jest w ruchu. Sprawia to, że pracują nieprzerwanie również mięśnie brzucha i pleców, które odpowiadają za ogólną koordynację ciała. Do tego wszystkiego dochodzi sporo biegania i skakania więc jednocześnie możemy skutecznie spalać tkankę tłuszczową. Zawody w Kaliszu dały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z najlepszymi zawodnikami w okręgu kaliskim. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli X – XII w rejonie kaliskim, grając wyrównane pojedynki ze swoimi przeciwnikami. Reprezentacja dziewcząt startowała w składzie: Agata Mejza, Wioletta Woźniak, Nikola Czajkowska, Wiktoria Zychla. Reprezentacja chłopców to: Rafał Hłądzyński, Eryk Pietrzak, Kacper Troska, Bartosz Górecki.

Opr. Jerzy Moś