Jesteś tutaj >> AKTUALNOŚCI

 strona 8 7 6 5 4 3 2 1

 

     WIECZOREK KARNAWAŁOWY   więcej>>

 


Gimnazjaliści dzielą się sercem…

    Święta Bożego Narodzenia to bardzo przyjemny i beztroski czas, który spędzamy  w gronie najbliższych. Obdarowujemy sięwówczas prezentami i biesiadujemy przy suto zastawionym stole. Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia… Są wokół nas osoby, których nie stać na świąteczne potrawy, a co dopiero na podarunki. Dlatego też co roku organizujemy w naszej szkole akcję charytatywną, mającą na celu pomoc najuboższym w tym szczególnym czasie. Podobnie jak w ubiegłych latach tak i teraz gimnazjaliści nie zawiedli. Wykazali się empatią, zrozumieniem dla trudnej sytuacji wielu rodzin. Ochoczo przynosili więc słodycze, zabawki, pluszaki i produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Zebrane podarki wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi przekazane zostały do Ośrodka Caritas w Słupi pod Kępnem. Wierzymy, że słodkie upominki i milutkie pluszaki wywołają niejeden uśmiech na dziecięcej twarzy.

Opr. Elżbieta Ilska


WIGILIJNE SPOTKANIE GMINY BARANÓW

    18.12.2015r. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu mieli zaszczyt przedstawić Jasełka dla całej społeczności Gminy Baranów przez ponad sześćdziesięcioosobową grupę młodzieży. Przygotowaniem młodych aktorów zajęli się nauczyciele: p. D. Matuszewska i p. K. Orszulak-scenariusz i reżyseria, p. N. Jańska-taniec, p. D. Wieczorek -oprawa muzyczna, p. A. Sitek, p. U. Barteczka i P. M. Mikoś-dekoracje.   Po skończonym przedstawieniu głos zabrała pani Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek oraz pani poseł Andżelika Możdżanowska. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. I rzeczywiście można było odczuć, że oto dziś narodziła się Miłość. więcej >>>

Opr. Danuta Matuszewska 


I A U PRZEDSZKOLAKÓW

    Dnia 8.12.2015 klasa Ia z naszego gimnazjum wraz z wychowawczynią miło spędziła czas w przedszkolu w Mroczeniu. Celem wizyty było zrealizowanie akcji „ Cała klasa ma pluszaka dla przedszkolaka”. Dzieci zostały przywitane kolędą Wśród nocnej ciszy. Uczniowie mieli ubrane czapki świąteczne, a na dodatek jeden z nich przebrał się za mikołaja. Podczas spotkania dzieciom nie schodził uśmiech z buzi. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z prezentów. Zaśpiewały piosenkę o mikołaju i powiedziały wierszyk. Z zaciekawieniem słuchały fragmentu książki pt. Opowieść wigilijna. Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem i pożegnaniem. Klasa Ia była szczęśliwa, że wywołała uśmiech na twarzach maluchów. Jest to przykład tego, że mała dobroć okazana innym może dać wiele radości.

Opr. Małgorzata Mikoś